Освітні матеріали початкового рівня

Відео-уроки та курси у вильному доступі, які допоможуь вам цікаво вивчати основи економічної теорії:

1) AC/DC economics 🎸

 Ютьюб канал американського вчителя економіки Джейкоба Кліффорда – ідеальний англомовних ресурс для початку знайомства зі світом економіки та вивчення базових законів мікро та макроекономіки!

(Автору вдається викладати матеріал цікаво та з гумором – сподіваємося, що у майбутньому саме так будуть викладати в українських школах та вишах!)

Рекомендований порядок перегляду по плей-листам на каналі:

1) Мікроекономіка: https://www.youtube.com/c/ACDCLeadership/playlists?view=50&sort=dd&shelf_id=11

2) Макроекономіка: https://www.youtube.com/c/ACDCLeadership/playlists?view=50&sort=dd&shelf_id=12

Корисний лайв-хак: автор говорить швидко, тому для повного розуміння рекомендується конспектувати відео або періодично ставити його на паузу для обміркування)

2) “The Core team: The Economy” 💵

Чудовий, інтерактивний, безкоштовний (!) онлайн-підручник від викладачів провідних європейських університетів, за яким приємно та цікаво самостійно пізнавати економіку. Підручник використовують у 379 ЗВО світу, зокрема – в Оксфордському університеті та Імперському коледжі Лондона)

Для тих, хто хоче поглиби знання у більш конкретних напрямках економіки, до підручника також є безкоштовні “сіквели”: “Economy, Society, and Public Policy” (для управлінців та policy-мейкерів) та “Doing Economics” (практичний інструментарій економістів-дослідників).

4) Marginal revolution university 🏛

Онлайн-ресурс від професорів Тайлера Коуена та Алекса Табаррока з університету Джорджа Мейсона з безліччю курсів, відео та текстів на різноманітну тематику, зокрема – постими поясненнями порівняно складних концептів (від концепції альтернативних переваг Рікардо до моделі Солоу). 

Так само, як і “The economy”, цей портал чудово підійде для для економічної самоосвіти: легко, цікаво та корисно. Для прикладу рекомендуємо хоча б відео про відмінності між бідними та багатими країнами або “Чому в Індії вигідно стригтися?“)

3) Khan Academy ☘️

Курси з мікроекономіки, макроекономіки, фінансів та основ статистики в “Академії Хана’ (наявні як на сайті та мобільний додаток) чудово підійдуть для самоосвіти як школярів, так і студентів!

Слід відзначити, що формат “чорної дошки та голосу з-поза кадру” підійде не кожному, але до відеоуроків додаються субтитри (стане в нагоді людям з англійською нижче С1), повноцінні переклади на російську та можливість виконання практичних завдань для закріплення вивченого матеріалу:

Мікроекономіка: https://www.khanacademy.org/economics-finance-domain/microeconomics

Макроекономіка : https://www.khanacademy.org/economics-finance-domain/macroeconomics

Фінанси: https://www.khanacademy.org/economics-finance-domain/core-finance

Сподіваємось, ресурси були корисними та цікавими! Якщо маєте пропозиції або ідеї для доповнення переліку, пишіть у формі зворотнього зв’язку нижче. Ви також завжди можете зв’язатись з нами у соц мережах або за адресою uanomics@gmail.com

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s