Освітні матеріали

Введення в економіку

Економіка – більше ніж цифри та гроші. Економіка – наука про раціональність вибору та логічність причинно- наслідкових зв’язків у теоретичних міркуваннях. У пострадянських країнах предмет часто визначають за суб’єктом – за цим принципом економіку часто визначають як “науку про управління господарством.” Тоді як на Заході економіка визначається як наука про “рідкісність” (англ. “scarcity”) – те, як найкращим чином можна задовольняти нескінчену кількість потреб за наявності обмежених ресурсів.  

У дуже спрощеній класифікації саму економіку можна поділити на 2 важливих напрямки: Мікроекономіку, яка розглядає поведінку окремих суб’єктів економіки (фірм та домогосподарств або індивідів) та є більш “математичною”, і Макроекономіку, яка вивчає взаємодію держав та суспільства в цілому, та є більш теоретичною і схематичною, ніж її “молодша сестра”.

Концепції з мікроекономіки, такі як ринкова рівновага, еластичність попиту, MR>=MC, лежать в основі формування бізнес-планів та створення фінансових моделей. Своєю чергою, такі поняття з макроекономіки як норма зберігання, процентні ставки та статті платіжного балансу завжди були основою для формування державної політики та міжнародної інвестиційної діяльності.

Обидва напрямки є по-своєму цікавими та корисними, тому, перш ніж обрати власну “сферу інтересів”, наполегливо рекомендуємо ознайомитися з кожним з них.

Освітні рівні

Для спрощення навчання, ми поділили увесь наведений на каналі навчальний матеріал на три рівні:

Рівень “А” (початковий):

Приблизно так студенти-першокурники виглядають в очах фахових економістів 

– для студентів, які НІЧОГО не тямлять в економіці та прагнуть лише почати своє ознайомлення з цим предметом.

Рівень “Б” (просунутий)

– для  студентів, які вже вивчали економіку, мають певну базу та відчувають “прогалини” у своїх знаннях, бажають перевірити чи пригадати вивчене раніше або досягти нових висот!

Рівень “В” (поглиблений)

знання засвоюються відносно легко та швидко – рівень підходить для студентів старших курсів, які вже мають певний…хист.
  • – цей етап для студентів, які вже мають доволі глибокі знання економічної теорії та прагнуть покращитиволодіння практичним інструментарієм для проведення економічних досліджень або серйозної аналітичної роботи.

Якщо ви все ще перебуваєте у стані мотивації та пошуку себе, перегляньте це відео – цікаво та доступно показує як економіка працює в цілому:

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s